Italian Cuisine in Krakow

Wyjątkowa kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród licznych wariantów, jakie proponuje kuchnia z Europy na wyjątkową uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń oraz duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom restauracja włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. italian food Krakow Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, tortellini, piada oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film