Nietrzymanie gazów po porodzie

Coraz więcej pań, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Elektroda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć nadzwyczaj prędko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym prawidłowiej, ponieważ ćwiczenia dają wówczas lepsze rezultaty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, bardzo ważną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, które należy następnie jak w większości wypadków powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo błyskawicznie zezwala ona powrócić do normy i czuć się odpowiednio. Wiele pacjentek twierdzi, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.