restaurants main market square krakow

Dobra włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, pożywne i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej wrażliwi degustują rzadsze potrawy takie jak canelloni, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w menu są również nie tak typowe potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i jedzenie z różnych części Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Aromatyczne wina włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Posiłek w charakterze włoskim z całą pewnością musi obejmować też wino. Lampka alkoholu to dla Włochów typowa praktyka. Co zjeśc w Krakowie Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać bogatą kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wahania trzeba poszukać restauracji, która umie podać nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film