Tradycyjna kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite oraz niejednokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, by odkryć, że są naprawdę smaczne oraz warte paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

restauracja Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o innowacyjne smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

W najwyższym stopniu typowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odnaleźć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem rozmaitych, niekiedy egzotycznych dań.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz optymalne polskie napoje i nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.